OBRAZ NA AUKCJI SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO W DNIU 19.06.2021 R.

Mam olbrzymią przyjemność zaprosić Państwa na aukcję Sopockiego Domu Aukcyjnego, która odbędzie się 19 czerwca 2021 r. o godz. 17:00, gdzie będzie można wylicytować mój obraz.
Pracę tę można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej od 5 czerwca do 19 czerwca w Sopocie przy Ul. Bohaterów Monte Cassino 43. Zapraszam serdecznie! 🙂
https://www.sda.pl/…/zbigniew-oporski-wodospad,33815,pl
Od siebie: obraz ten jest ostatnim udanym malowanym techniką specyficznych skośnych kresek. Mam do niego duży sentyment, bo stanowi on etap intensywnego poszukiwania ekspresji kładzenia farby zaczerpniętej tak na prawdę z rysowania ołówkiem. Zależało mi na znalezieniu sposobu który delikatnie sugerowałby nerwowość, czy raczej emocjonalne wzburzenie autora, który malowałby taką scenę na bieżąco lub pod wpływem intensywnych przeżyć, np. snu przy jednoczesny dbaniu o jakość i detal. Kiedyś jeden z widzów stwierdził – czym mnie pozytywnie zaskoczył – iż ma wrażenie jakby było to malowane deszczem. Obrazów tworzonych tym sposobem powstało raptem kilka i ten oraz jeden przedstawiający dwa małe ptaki nad ciemnym wąwozem uważam za najbardziej udane. To właśnie te poszukiwania zrodziły styl malowania w którym jak mniemam osiądę na dłużej.